Dziś jest: poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. Jest to 117 dzień roku. Wschód: 05:11 Zachód: 19:56, Dzień liczy: 14 godz. i 45 min.

Wchodzisz z IP:
54.87.180.138
Licznik odwiedzin:
Osób online:2
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

Pożegnanie klas maturalnych
2015-04-26 22:38
24 kwietnia godz. 11:00 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych miało miejsce pożegnanie tegorocznych maturzystów. Na spotkanie przybyli goście: Starosta Jerzy Kolarz, Profesor Politechniki Świętokrzyskiej Igor Rokacz W czasie uroczystości nagrodzeni zostali najlepsi i najaktywniejsi uczniowie naszej szkoły. Przedstawiciel maturzystów podziękował dyrekcji oraz nauczycielom za trud pracy pedagogicznej i wychowawczej.
Na zakończenie młodzież przyjęła od przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym i sukcesów w kolejnym etapie życia. Młodzież z Zespołu Muzycznego uświetniła uroczystość, prezentując przygotowany montaż słowno-muzyczny.
Pan dyrektor Sylwester Pałka z optymizmem wyraził życzenia jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego i zawodowego.
Podsumowaniem edukacji maturzystów był tradycyjnie rozegrany z nauczycielami mecz piłki nożnej (3:0 dla uczniów) Maturzyści pełni optymizmu spotkają się 4 maja na egzaminie z języka polskiego, 5 maja na egzaminie z matematyki. Pozostałe przedmioty zgodnie z wyborem w sesji egzaminacyjnej ustalonej przez OKE.

K. Kaleta


Fotorelacja z pożegnania klas maturalnych:
Galeria zdjęć...

Opublikował: J. Jurczyk


Nasi nauczyciele w plebiscycie Belfer roku 2015
2015-04-23 19:08
Zagłosuj na Naszych nauczycieli w IX edycji plebiscytu "Echa Dnia" - Belfer roku 2015.
Pod poniższym adresem można można zapoznać się z kandydatami nominowanymi w powiecie buskim.
http://plebiscyty.echodnia.eu/…/belfer-roku-2015-w-powiecie buskim

Szkolenie techniczne firmy SENTECH
2015-04-20 17:09
Czytano: 136 razy.
W dniu 17.04.2015 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie techniczne na temat: "Przewody zapłonowe. Prawda i mity". Szkolenie prowadził Pan Paweł Bednarek – kierownik działu technicznego firmy SENTECH, w którym wzięli udział uczniowie klasy II BF i III B na kierunku technik pojazdów samochodowych.
Na wstępie szkolenia zostaliśmy zapoznani z historią przewodów zapłonowych oraz dokładną ich budową. Dość ciekawie prezentują się przewody wire wound, wewnątrz których przewodnikiem jest spiralnie nawinięty drut stalowy. Ilość spiralek wynosi 50 na każdy centymetr rdzenia. Zostały również opisane wady i zalety pozostałych przewodów.

Warsztaty mechaniczne z wizytą w firmie R-JET TUNING
2015-04-19 10:35
Czytano: 182 razy.
Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy
W dniu 16.04.2015 roku grupa uczniów warsztatów mechanicznych z klasy III B pod opieką Grzegorza Wach wybrała się na wycieczkę do warsztatu mechanicznego R-JET TUNING położonego w Owczarach, zajmującego się chiptuningiem silników Diesla i benzynowych.
Wyjście zorganizowane zostało w ramach realizowanego przez Powiat Buski projektu "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy" programu POKL, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Finał XIV Edycji Konkursu WWW dla gimnazjalistów...
2015-04-17 10:04
Informujemy, że XIV Konkurs WWW dla gimnazjalistów powiatu buskiego wkroczył w etap finałowy. Przez 2 tygodnie będzie można głosować na najlepszą zdaniem internautów stronę konkursową.
O terminie uroczystego zakończenia KONKURSU powiadomimy uczestników.

System głosowania jest uruchomiony. Już dzisiaj oddaj głos na swoją stronę.

Życzymy wszystkim uczestnikom sukcesów.
Janusz JurczykXI Targi Edukacyjne i Dzień Otwarty Szkoły w ZST-I
2015-04-10 14:18
Czytano: 452 razy.
Dnia 10 kwietnia 2015r. ZST-I brało udział w XI Targach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju w hali sportowej PMOS. Wśród wielu szkół ponadgimnazjalnych prezentowaliśmy na zorganizowanym stoisku kierunki kształcenia w Naszej Szkole: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (nowość), technik żywienia i usług gastronomicznych, liceum ogólnokształcące (profil sportowy) oraz zasadnicza szkoła zawodowa kierunek mechanik pojazdów samochodowych.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH W BUSKU-ZDROJU
2015-04-10 00:01
Czytano: 4450 razy.
W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju otwierany jest nowy kierunek kształcenia zawodowego w technikum - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Pomysł na otwarcie tego kierunku zrodził się w momencie kiedy w woj. świętokrzyskim planowane są, a niektóre już realizowane, duże inwestycje z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Egzamin zawodowy-kolejny sukces
2015-04-09 16:11
W bieżącej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2015) uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w nowej formule egzaminu, zgodnie z nowym programem kształcenia.
Egzamin w zawodzie technik pojazdów samochodowych w kwalifikacji M.18 –„Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych” został przeprowadzony w części pisemnej w szkole, a w części praktycznej na terenie naszych warsztatów szkolnych.
Certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zawodzie otrzymało 97% uczniów, którzy przystąpili do egzaminu.
Uzyskany rekordowo wysoki wynik potwierdza wysoką pozycję naszej szkoły (wg ogólnopolskiego rankingu przeprowadzanego przez „Perspektywy” od kilku lat w pierwszej dziesiątce najlepszych techników województwa świętokrzyskiego).
Sukces możliwy był dzięki ciężkiej pracy naszych uczniów, wykwalifikowanej kadry nauczycieli i instruktorów oraz doskonałemu wyposażeniu dzięki, któremu jesteśmy certyfikowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi ośrodkiem egzaminacyjnym we wszystkich zawodach, w których kształcimy.

A. Godula

Opublikował: J. Jurczyk Wyswietlono: 0 do 8 wiadomosci z  587     wiecej >>
Do góry ...